Kthehu
 • Mirë se erdhet në Radio Diaspora

  Radio Diaspora

  ME SHUME PER R-DIASPOREN RADIO DIASPORA KA FILLUAR PUNEN NE VITIN 2000 .NE THEMELIMIN E RADIOS DIASPORA KAN KONTRIBUAR: IBRAHIM HOXHAJ,ARTAN HOXHAJ,BURIM HYSENI,TEUTA ZYMBERI DHE DISA TE TJER KREJTESISHT NE BAZA VULLNETARE

  read more

  Ibrahim Hoxhaj

  Të dhënat

  I lindur me 01/02/1968 në fshatin Semetisht komuna e Therandes ,në diasporë që nga viti 1994 në vende të ndryshme (Germani ,Francë ,Suedi ,Finlandë ,Amerikë ). Aktualisht me qendrim në Spreitenbach të Zvicrrës .

  read more

  News & Events

  23/07/2014

  Kushtetuesja pezullon vendimin për zgjedhjen e Mustafës si kryetar i Kuvendit

  Gjykata Kushtetuese ka marr vendim për Masë të përkohshme, me të cilën pezullon Vendimin për zgjedhjen e Kryetarit të Kuvendit të Republikës së Kosovës, Nr. 05-V-001, të votuar nga 83 deputetë të Kuvendit më 17 korrik 2014, dhe me të cilin obligohet Kuvendi të përmbahet nga çfarëdo veprimi deri në vendimin përfundimtar të Gjykatës.


  23/07/2014

  Vetëvendosje i bashkohet bllokut LDK-AAK-Nisma

  Lëvizja Vetëvendosje do t’i bashkëngjitet koalicionit LDK-AAK-Nisma për t’i dërguar komentet në Gjykatën Kushtetuese ndaj kërkesës së parashtruar nga PDK-ja. Këtë e ka konfirmuar për KosovaPress deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu, e cila tha se në parim janë dakorduar me bllokun, se Grupi me i madh Parlamentar i takon atij që ka shumicën në Kuvend. Ndërsa, nuk ka dashur të konstatoj nëse ky akt është shenjë që Vetëvendosje mund të hyjë në Qeveri me koalicionin LDK-AAK-Nisma. Deputetja e zgjedhur në mandatin e dytë rresht nga Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, thotë se kërkesën për t’i dërguar në Kushtetuese komentet e tyre e kanë marr sot.


  23/07/2014

  Rrebesh shiu në Prishtinë

  Shi i madh dhe i shoqëruar me breshër është duke rënë dhe po vazhdon që më shumë se gjysmë ore në Prishtinë. Rrugët kanë nisur të mbushen me ujë, ndërsa rrjeti i kanalizimit është e pamundur të durojë këtë sasi të madhe të ujit.


  23/07/2014

  Asgjësohen 31 mijë e 992 copë shtrudlle nga Serbia

  Sot inspektorati Sanitar i Agjencisë se Ushqimit dhe Veterinarisë bëri asgjësimin e 31mijë e 992 copë shtrudlle me fiq të prodhuesit Medela nga Serbia, të cilat ishin të ndaluara për tregtim nën dyshimin e prezencës se Oharotoksines A. Sipas një njoftimi të Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë, kjo ka rezultuar, pas dërgimit të mostrave ne laboratorë dhe testimit të tyre, ku disa nga mostrat kanë rezultuar pozitiv. Pas kësaj, i gjithë prodhimi që ka rezultuar pozitiv sipas emrit të produktit dhe serisë së prodhimit është asgjësuar, ndërsa pjesa tjetër qe ka rezultuar se i plotëson kushtet për konsum është lejuar të kthehet ne treg për shitje.


  23/07/2014

  Danas: Williamson pa fakte për trafikim organesh

  Nuk ka fakte për trafikim organesh, krim të organizuar apo në përgjegjësin komanduese të ish Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, në raportin e Williamson-it, bënë të ditur gazeta Serbe Danas duke u thirr në burimet e saja nga Brukseli. Poashtu sipas kësaj gazete mungesa e këtyre fakteve për përgjegjësin komanduese do të thotë edhe se ndaj Kryeministrit Hashim Thaçi i cili ka qenë edhe udhëheqës politik i UÇK-së, nuk do të ngritët aktakuzë. Në fokus të prokurorëve ndërkombëtar, sipas burimeve të saj, do të jenë pretendimet për krimet e pandehura në Radoniç, Zoqishtë, Bellaqevc dhe Kleçkë. Por, nuk ka fakte se ka pasur tregti me organet njerëzore në Kosovë, për krim të organizuar e as për përgjegjësi komanduese të Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së, thuhet në raportin e Prokurorit special Clint Williamson, mëson kjo e përditshme nga burimet diplomatike në Bruksel. Sipas fjalëve të bashkëbiseduesve të “Danas”, Williamson, megjithatë, ka gjetur mjaft fakte për të ngritur aktakuza kundër “gjashtë deri dhjetë” ish-pjesëtarëve të UÇK-së për krime lufte kundër civilëve serbë. Po sipas kësaj gazete, këto krime kanë ndodhur në zonën e liqenit të Radoniçit, në Kleçkë, në Zoçishtë dhe në Bellaqevc. “Disa nga të dyshuarit janë politikanë të lartë në Kosovë, ndërsa akuza kundër tyre janë ngritur edhe më herët”, thonë burimet e gazetës “Danas”. Kur është fjala për trafikimin me organe, vlerësohet se kjo pjesë e raportit të Raportuesit special të Këshillit të Evropës, Dick Marty, mbi të cilin edhe janë bazuar hetimet e Williamson, ka qenë “tepër e zbehtë”. Gjithashtu, fakti që nuk është vërtetuar përgjegjësia komanduese e kreut të UÇK-së nënkupton se kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ish-lideri politik i UÇK-së, nuk është i dyshuar. “Danas” mëson se Bashkimi Evropian do të ndajë edhe rreth 300 milionë euro për formimin e Gjykatës speciale për krime lufte në Kosovë, që do të fillojë punën vitin e ardhshëm. “Gjyqi do të funksionojë sipas kushtetutës dhe ligjeve të Kosovës, ndërsa rastet do të udhëhiqen nga ndërkombëtarët në një seksionin të gjykatës speciale në Hagë, ndërsa parlamentet e Holandës dhe të Kosovës duhet të japin autorizimin për këtë. Parashihet që në të të punësohen rreth 150 gjyqtarë, prokurorë, hetues dhe ekspertë ndërkombëtarë, si dhe që rastet e hapura të mbyllen deri më 2020”, thonë burimet diplomatike të “Danas-it”. Prokurori Clint Williamson, dje është takuar me Kryetarin e Qeverisë së Serbisë, Aleksandër Vuçiq, në Beograd. Kryeministri serb Vuçiq ka theksuar se raporti i Williamson-it do të jetë shumë i rëndësishëm për Serbinë. Ai në takim me Williamson-in ka thënë se raporti do të vërtetojë se institucionet e Bashkimit Evropian dhe të bashkësisë ndërkombëtare në përgjithësi ishin objektive në hetimin e krimeve të luftës në Kosovë dhe në tërë territorin e ish-Jugosllavisë. Clint Williamson u është falënderuar organeve të drejtësisë së Serbisë për bashkëpunimin shumë të mirë dhe efikas gjatë hetimeve. Rezultatet e hetimeve nuk i ka përmendur as Aleksandër Vuçiq e as Clint Williamson. Sipas kësaj të përditshme, Williamson nuk ka dashur të komentojë spekulimet e mediave në Prishtinë për atë se çfarë thotë raporti përderisa raporti të mos jetë publik. Në anën tjetër, Prokurori për krime lufte i Serbisë, Vladimir Vukçeviq, dje ka deklaruar se Prokuroria serbe ka mbledhur mjaft fakte që ka pasur krime lufte. Ai ka thënë se ekipit të Williamson i është dorëzuar material i mbledhur nga 400 dëshmitarë, që lenë të kuptohet se shumica e këtyre aktakuzave do të jetë edhe në bazë të “fakteve” që do të sjellën nga Serbia ( koment i KosovaPress-it). Sipas fjalëve të prokurorit serb Vukçeviq, Prokuroria ka gjetur se ka pasur krime, gjegjësisht se viktima të tregtisë me organe kanë qenë 300 persona joshqiptarë e të cilët ende konsiderohen të pagjetur. “Kemi vërtetuar kryerjen e veprave kriminale të krimeve të luftës, por nuk kemi arritur deri tek kryesit pasi na është pamundësuar puna në terren”, ka thënë Vukçeviq, i cili ka shtuar se tani është koha që të merret vendimi se a do të ngritën aktakuzat apo do të hiqet dorë nga hetimet. Ish-zëdhënësja e Tribunalit, Florance Hartman, i ka thënë “Danas-it” se për seriozitetin e raportit mund të flasim vetëm kur ai të jetë publik. “Ka pasur tepër shumë kontradikta dhe spekulime, prandaj ka qenë i nevojshëm hetimi. Williamson ka qenë në Prishtinë dhe në Beograd që të njoftojë zyrtarët që hetimet kanë përfunduar dhe i ka përgatitur për publikimin e rezultateve. Kur raporti të jetë në dispozicion të opinionit publik, do të mund të komentojmë se sa serioz është ai raport”, ka thënë Hartman. Ajo shton se deri tash ajo që mund të thuhet me saktësi është se janë vrarë njerëz dhe se ka shqiptarë dhe serbë ende të pagjetur, prandaj raporti do të duhej të merret edhe me fatin e tyre e jo vetëm me rastin e ashtuquajtur “Shtëpia e verdhë”. “Është më pak e rëndësishme se a janë vrarë për trafikim organesh apo diçka tjetër. Çdo krim i luftës duhet të hetohet dhe kryesit të ndiqen. Shpresoj se hetimi i Williamson-it nuk ka qenë i përqendruar vetëm në trafikimin e organeve njerëzore, sepse kështu minimizohen krimet tjera”, tërheq vërejtjen Hartman. Ajo shton se rasti është politizuar, sepse sytë e opinionit publik dhe të politikanëve janë fokusuar vetëm në “Shtëpinë e verdhë”, ndërsa me të pagjeturit askush nuk merret. Të hënën Williamson ka qëndruar në Prishtinë ku është takuar me ministrin e Punëve të Brendshme, atë të FSK-së dhe të Drejtësisë, përkatësisht me Bajram Rexhepin, Agim Çekun dhe Hajredin Kuçin.

 • Njofto permes Radio Diaspora

  Shembull 1:I.Krasniqi

  Kerkoj Audi A4 viti 2011 . Informatat i dergoni ne email: shembuull2@shembull.com , Tel :+41123456789


  Shembull 2:

  Shes shtepin 2 katshe ne hymje te Prishtines .Info: +37744123456


  Shembull 3:

  Kerkoj banes 1/5 dhomshe ne Spreitenbach .Info: azilanti@hotmail.ch


  Radio Diaspora

  Kerkojmë sponzor gjeneral. Info: www.radiodiaspora.ch ose tel:+4179 548 53 37


  Mramje muzikore ne Spretenbach

  Me daten ?,?,2014 organizohet mramje muzikore ne Spreitenbach , hymja 15 chf


  Kerkojm mjeshter me experjenc si fasader

  Ndermarrja(firma juaj) nderimore me seli ne Spreitenbah kerkon 2 mjeshter me eksperienc si fasader . Infot:+441781234567


  Grupi i vallzimit Spreitenbach

  Mirpresim te gjithe te rinjet qe jan te interesuar te marrin pjes ne grupine vallzimit ne Spreitenbach. Per me shume info drejtoheni tek pergjegjesi kryesor Sherif Dakaj.


  Shoqata "Mushtishti"

  Ftojm te gjithe bashkatedhetart nga Mushtishti te bahen pjes e pandashme e shoqates .


  Kerkoj nje bashkudhtar per ne Kosove

  Me daten ?,?,2014 udhtoj per vendlindje , kerkoj nje shoqerues (perparsi ata qe nuk pin duhan dhe kan patent shofer) . Info :+4178 123456789

  Reklamo Biznesin tuaj

  Te dhenat e juaja

  Reklamoni biznesin tuaj permes valve te Radios Diaspora . Per te gjitha infot na drejtoheni tek rubrika e kontaktit ose na telefononi ne +4179 548 53 37.

  Duke reklamuar biznesin tuaj njekohesisht ndihmoni dhe Radion Diaspora.


  Firma juaj GmbH

  Drejtoria e ... GmbH

  Nderrmarrja jone me seli ne Spretenbach bene keto sherbime: Ndertim te ulet dhe te lart , Renovim te te gjitha llojeve , E expertizuar me pervoj mbi 15 vjecare ne rregullimin e kopshteve .

  read more
 • Radio Diaspora

  Sonte ne Radio Diaspora

  Njoftojm te gjithe ndegjusit e Radios Diaspora se shume shpejt do te strartojm me programe te rregullta . Ne kete rubrik do te publikohen te gjitha emisionet live qe do te transmetohen .

  read more

  Emisionet Live ne Radio Diaspora

  Urime dhe Pershendetje

  E Premte 21:00-22:00 E Shtune 21:00-22:30 E Djele 21:00-22:00


  Programi i nates

  E premte 23:00-01:00 E Shtune 23:30-02:00


  Me ju Artan Hoxhaj ...............................................................

  ...............................................................


  Me ju Sherif Dakaj

  ...............................................................


  Me ju Ibrahim Hoxhaj

  ...............................................................


  Porro quisquam est, qui dolorem

  error...............................................................


  Me ju ....

  ...............................................................


  Me ju ....

  ...............................................................


  Me ju ....

  ...............................................................

  Zgjidh kenget

 • Our Artists

  siomutro mopyt ditae dicta sunt

  volupta 01

  read more

  Best Artists

  Stoped ut perspiciatis

  voluptatem 02

  read more

  Stafi Radio Diaspora

  Ibrahim Hoxhaj

  Voluptatem 03


  Artan Hoxhaj

  04


  Sherif Dakaj

  Voluptatem 05


  Burim Hyseni

  Voluptatem 06


  Shaip Grajqevci

  Voluptatem 07


  Mexhid Bytyqi

  Voluptatem 08


  Ndritar Bytyqi

  Voluptatem 09

 • Photo Gallery 1

  Fatime Sokoli

  Dervish Shaqa

  Rizah Bllaca

  Salih e Feriz Krasniqi

  Rifat Berisha

  Dida Qelo Kovaqi

  T.Drenica-H.Shala

  Bit e Sefes

  Zef Beka

  Q.Vogel-M.Mejzini

  Ismet Peja

  Shkelzen Jetishi

  Fatmire Brecani

  Kumrije Buqaj

  Zyle Krasniqi

  Bik Ndoja

  Ibrahim Tukiqi

  Nexhmie Pagarusha

  Ganimete Jashanica

  Hanife S.Reqani

 • Gallery 2

  Anxhela Pelisteri

  Agim Tejeci

  Agron Berisha

  Alma Bektashi

  Anila Mimani

  Ardit Gjebrea

  Mariza Ikonomi

  Eneda Tarifaj

  Blero

  Ermal Fejzullahu

  Shpat Kasapi

  Dafina Zeqiri

  Edona Llalloshi

  Ema Bytyqi

  Gentiana Ismaili

  Lori

  Gili

  Kaltrina Selimi

  Kastriot Tusha

  Naim Krasniqi

 • Gallery 3

  Flora Gashi

  Anjeza Shahini

  Ermira Kola

  Ganimete Abazi

  Leonora Jakupi

  Leonora Poloska

  Mahmut Ferati

  Meda

  Motrat Bunjaku

  Duli

  Sef Duraj

  Teuta Selimi

  Rifadie Grajqevci

  Soni Malaj

  Vedat Ademi

  Neki Emra

  Mimoza Shkodra

  Pandora

  Aferdta Elshani

  Poni

 • Video

  Shkurte Fejza

  Shyhrete Behluli

  Ilir Shaqiri

  Shaqir Cerrvadiku

  Remzie Osmani

  Motrat Mustafa

  Aferdita Denaku

  Sinan Vllasaliu

  Sabri Fejzullahu

  Trix V.Sahiti-O.Shehu

  Vjollca Luka

  Violeta Kukaj

  Hamëz Llapqeva

  Nexhat Osmani

  Elita 5

  Selami Kolonja

  Pirro Cako

  Aleksander Gjoka

  Driton Ajeti

  Alban Skenderaj

 • Our Location

  Radio Diaspora

  8957 Spreitenbach
  Zvicërr
  Telephone: +4179 548 53 37
  E-mail: info@radiodiaspora.ch

  Contact Form

 • Privacy Policy

  ME SHUME PER R-DIASPOREN RADIO DIASPORA KA FILLUAR PUNEN NE VITIN 2000 .NE THEMELIMIN E RADIOS DIASPORA KAN KONTRIBUAR: IBRAHIM HOXHAJ,ARTAN HOXHAJ,BURIM HYSENI,TEUTA ZYMBERI DHE DISA TE TJER KREJTESISHT NE BAZA VULLNETARE

  /////////////////////////////////

  ******************************************

  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  -------------------------------------------

  ==========================================

 • More

  Radio Riaspora

  RADIO DIASPORA KA FILLUAR PUNEN NE VITIN 2000 .NE THELIMIN E RADIOS DIASPORA KAN KONTRIBUAR: IBRAHIM HOXHAJ,ARTAN HOXHAJ,BURIM HYSENI,TEUTA ZYMBERI DHE DISA TE TJER KREJTESISHT NE BAZA VULLNETARE. GJAT AKTIVITETIT TE RADIOS DIASPORA KAN VEPRUAR DIKUSH ME SHUME DHE DIKUSH ME PAK , E EN MESIN I TYRE JAN:IBRAHIM HOXHAJ (FRANCR-GJERMANI),ARTAN HOXHAJ-ZVICER,BURIM HYSENI-ZVICERR,TEUTA ZYMBERI-ZVICERR,BURBUQE AHMETI-GJERMANI,RREZARTA BALAJ-BELGJIK,BLERIM ZEQIRI-FRANCE,DANI-ITALI,BESO BASHLLARI-PRRENJAS SHQIPERI,KUJTIM CAMI-PRRENJAS SHQIPERI,NAIME HAJDARI-SUEDI,HABIBE MESIMI-DANIMARK,MAKFIRE CANOLLI-USA,ELHAME ZHITIA-SUEDI,NOL PRESHEVA-ZVICERR,BASHKIM HOTI-SUEDI,AGRON SEKIRAQA-ANGLI,DHE SHUME TE TJER. RADIO DIASPORA QE NGA FILLIMI ESHTE UDHEHEQUR NGA IBRAHIM HOXHAJ KU DHE AKTUALISHT ESHTE DREJTOR I PERGJITHESHEM.AKTUALISHT RADIO DIASPORA TRANSMETON NGA SPREITENBACH I ZVUCERRES

Vazhdo në Radio Diaspora!!!